صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


ذولقدر:کارگروه ویژه برای بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل شد


دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده با تصمیم این کمیسیون خبر داد.
سیده فاطمه ذوالقدر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در خصوص جزییات جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در این جلسه کلیات طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار قرار داشت که ماده یک و دو این طرح بررسی شد.
وی ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون نمایندگانی از وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی و دفاع و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند که نظر خود را در خصوص طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده بیان کردند که اصلاحاتی در آن انجام شد.
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ماده دو طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در خصوص کاهش سن ازدواج است که برخی با این عنوان مخالف بودند و می گفتند باید بحث کاهش میانگین سن ازدواج مطرح شود.
ذوالقدر افزود: ماده دو این طرح پس از بحث و بررسی به تصویب اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس رسید که اصلاحاتی در این ماده لحاظ شد.
وی ادامه داد: با تصمیم اعضای کمیسیون کارگروه ویژه برای بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده تشکیل شد که در این کارگروه علاوه بر بنده، طیبه سیاووشی عنایتی و پروانه سلحشوری عضویت دارند و نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس و معاونت امور زنان ریاست جمهوری در این کارگروه حضور می یابند.
كد خبر:40219
منبع خبر:ایرنا
تاريخ خبر:1396/04/11