صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


گرایش خانواده‌های مازندرانی به تک‌فرزندی


خانواده های مازندرانی به تک فرزندی گرایش پیدا کرده‌اند
به گزارش مهرخانه، به نقل از ایسنا، علیرضا یونسی با اشاره به وضعیت طلاق در استان مازندران، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۴ وضعیت طلاق در مازندران بغرنج بود و  شهرستان های بابلسر و فریدونکنار بیشترین آمار طلاق را داشتند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به افزایش طلاق در سال ۱۳۹۴ در فریدونکنار و بابلسر، تصریح کرد: با جلساتی که با فرمانداران بابلسر و فریدونکنار برگزار شد تا پایان سال ۱۳۹۵ کاهش طلاق در این دو شهرستان صورت گرفت.
این مسئول با بیان اینکه در سال 96 شاهد رشد طلاق در دو شهرستان فریدونکنار و بابلسر هستیم بر رفع این مشکل تاکید کرد و گفت: فرمانداران هر شهرستان مسئول مردم منطقه خود هستند و در برطرف ساختن نیازها و مشکلات در زمینه اجتماعی وظیفه مهم و اساسی دارند.
یونسی با اشاره به شجاعت دولت روحانی در پیگیری موضوعات فساد، اعتیاد، طلاق و بیکاری، ادامه داد: بر اساس برنامه استانی برای شهرستان ها، دولت بودجه ای به سازمان ملی از جمله بهزیستی، آموزش و پرورش و سازمان های فرهنگی اختصاص داده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به بودجه دولت به سازمان‌های ملی و برطرف ساختن مشکلات آن سازمان، خاطرنشان کرد: هر سازمان باید مشکلات خود را شناسایی و وظایف اصلی خود را در برطرف ساختن آن انجام دهد تا به کنترل و کاهش طلاق در استان کمک کرده باشد.
یونسی به افزایش طلاق در سال ۱۳۹۵ و کاهش آن در سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و گفت: همه مسئولان و فرمانداران شهرستان‌های استان باید با همفکری و هم اندیشی در راستای کاهش طلاق حرکت کنند.
وی با اشاره به برنامه‌های پیش رو در راستای کاهش طلاق، اظهار کرد: اجرای بسته کنترل طلاق با اشاره به طرح جامعه  کاهش طلاق در هر شهرستان باید تهیه شود که در سال گذشته سه شهرستان محمود آباد، بابلسر و فریدونکنار وضعیت مطلوب و خوبی داشتند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران به مطلوب بودن وضعیت محمودآباد در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: بحث محله محوری در دستور کار استان قرار گرفته و بهره گیری از حوزه علمیه و مطرح کردن موضوع کاهش طلاق در نماز جمعه بوده است.
این مسئول با اشاره به حوزه ازدواج، طلاق و فرزندآوری، تصریح کرد: استان مازندران به سوی تک فرزندی در حال حرکت بوده که این مسئله خطر بسیاری برای خانواده، فرزند و جامعه دارد.
وی به جلوگیری از بحث تک فرزندی و معایب آن تاکید کرد و یادآور شد: در شهرستان های استان مازندران، مسئولین و فرمانداران باید در کنار کنترل و کاهش طلاق به افزایش ازدواج، موالید و فرزندآوری توجه داشته و دولت هم با اصلاح برنامه خود در این زمینه با ۱۰ برابر  کردن وام ازدواج نسبت به دولت قبل به کاهش طلاق در استان کمک کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ادامه داد: امروزه شکل تکامل ارتباطات و نحوه آشنایی در بین جوانان تفاوت کرده که در این حوزه جوانان جامعه ما باید به آموزش لازم در استان و شهرستان دست یابند.
یونسی به نمونه فعالیت های حوزه کنترل و کاهش طلاق در جامعه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بحث دیگر در کاهش طلاق استان دعوت روسا و اساتید دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور در حوزه کنترل و کاهش طلاق بوده که دو دوسال اخیر مدارس و دانشگاه ها اقدامات خوبی را در راستای کاهش طلاق داشتند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با اشاره به اینکه رسالت مهم شوراهای شهر و روستا خدمت به مردم است، گفت: وظیفه ما خدمت گذاری به مردم جامعه بوده که تشویق مردم و روستا های پاک یکی دیگر از عوامل مهم در کنترل و کاهش طلاق در استان و شهرستان های آن بوده است.
كد خبر:40309
منبع خبر:مهرخانه
تاريخ خبر:1396/05/01