صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


9 متقاضی فرزندخواندگی به ازای یک کودک


اجرای طرح امین موقت مهمترین گام برای کاهش جمعیت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: به ازای یک کودک در مراکز نگهداری بهزیستی، 9 زوج در نوبت پذیرش فرزندخوانده قرار دارند.
به گزارش مهرخانه، به نقل از ایرنا، حبیب الله مسعودی فرید روز سه شنبه در بازدید از مرکز نگهداری کودکان و نوزادان شهرکرد افزود: هم اینک 10 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز کودکان بهزیستی کشور نگهداری می شوند.وی با بیان اینکه 590 مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در کشور فعال است، افزود: در اوایل انقلاب 16 هزار کودک در مراکز بهزیستی کشور نگهداری می شدند.
وی افزایش فرزندخواندگی و همچنین اجرای طرح امین موقت را مهمترین گام برای کاهش جمعیت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی عنوان کرد.
به گفته وی 87 درصد کودکانی که در این مراکز نگهداری می شوند پدر یا مادر شناخته شده دارند که به دلیل اعتیاد یا زندانی شدن خانواده، سرپرستی این کودکان به مراکز بهزیستی واگذار می شود و واگذاری این کودکان به خانواده جدید نیز امکان پذیر نیست.
مسعودی فرید افزود: تعدادی از کودکان نیز به دلیل کودک آزاری از طرف خانواده ها به مراکز واگذار می شوند که در صورت رفع مشکلات خانواده کودکان، سرپرستی آنان با توجه به حکم قضائی به خود خانواده ها انجام می گیرد.
وی اظهار کرد: بیشتر خانواده های پشت نوبت فرزندخواندگی در کشور متقاضی نوزاد یا کودک زیر یک سال هستند که این امر با توجه به کم بودن تعداد نوزادان در مراکز بهزیستی امکان پذیر نیست.
به گزارش ایرنا، هم اکنون یک مرکز نگهداری نوزادان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در استان چهارمحال وبختیاری فعال است که براساس آمار بهزیستی استان بیش از 200 خانواده متقاضی دریافت فرزند خوانده هستند.
كد خبر:40378
منبع خبر:مهرخانه
تاريخ خبر:1396/05/10