صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


کاهش تاریخیِ نرخ و زاد و ولد در کره جنوبی


مقام‌های کره‌ای نگرانند که کاهش نرخ تولد در این کشور به کاهش نیروی کار در این کشور منجر شود

به گفته مقام‌های دولتی در کره جنوبی آهنگ رشد جمعیت در سال ۲۰۱۷ میلادی به کمترین میزان ثبت شده خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای دولتی، امسال قرار است در مجموع ۳۶۰ هزار نوزاد در این کشور متولد شوند و این اولین بار است که تعداد نوزادان متولد شده در این کشور به زیر ۴۰۰ هزار نفر در سال می‌رسد.
مقام‌های کره جنوبی به شدت از مسن شدن بافت جمعیتی کشورشان نگرانند و تلاش‌ها در این کشور برای افزایش جمعیت جوان ادامه دارد.
بعضی از زوج‌های کره‌ای هزینه‌های بالای زندگی نظیر مسکن و هزینه‌های بالای تحصیلی را علت عدم تمایل به بیشتر کردن تعداد کودکانشان عنوان کرده‌اند.
البته زنان کره‌ای دغدغه‌های دیگری هم دارند که از جمله می‌توان به سیاست‌های مربوط به مرخصی زایمان و عدم مشارکت مردان در کارهای منزل اشاره کرد.
در دهه گذشته دولت کره جنوبی با صرف حدود ۷۰ میلیارد دلار سعی کرده رشد جمعیت را افزایش دهد و در این زمینه پاداش‌هایی را هم به والدین ارائه می‌دهد.
بهتر شدن شرایط مرخصی تولد نوزاد برای پدران و همچنین تقبل درمان نازایی از دیگر اقدامات دولت این کشور برای افزایش جمعیت است.به گزارش بی‌بی‌سی، مقام‌های کره‌ای نگرانند که کاهش نرخ تولد در این کشور به کاهش نیروی کار در این کشور و همچنین افزایش هزینه‌های تامین اجتماعی افراد مسن‌تر جامعه منجر شود.

كد خبر:40404
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1396/05/09