صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


کنفرانس علمی باروری و ناباروری


کنفرانس علمی- دوره‌ای باروری و ناباروری از سوی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا، جهاد دانشگاهی کنفرانس علمی- دوره‌ای باروری و ناباروری با عنوان نارسایی زودرس تخمدان از سوی  مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاد دانشگاهی را برگزار می‌شود.
نیلوفر معترف، جراح و متخصص زنان، زایمان و ناباروری، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا و دبیر علمی این کنفرانس، در تشریح نارسایی زودرس تخمدان، گفت: Pof یا همان نارسایی زودرس تخمدان، در واقع به از کار افتادگی زودرس تخمدان‌ها(یائسگی زودهنگام) و به از دست رفتن کارکرد تخمدان‌ها پیش از ۴۰ سالگی گفته می‌شود. در این حالت، دوره‌ ماهانه متوقف می‌شود و مقدار هورمون استروژن کاهش و مقدار هورمون تحریک‌کننده فولیکول‌ها(FSH) افزایش می‌یابد.
وی افزود: نارسایی زودرس تخمدان یک تشخیص ناگوار برای بانوان در سنین باروری است و علائم بالینی آن بسیار گوناگون است که در واقع بیماری‌های متعددی می‌تواند منجر به نارسایی زودرس تخمدان شود.
معترف تصریح کرد: استرس روانی، نازایی، پوکی استخوان، بیماری‌های ایسکمیک قلبی و حتی افزایش مرگ و میر از جمله عواقب جدی این نارسایی است که سلامت فرد را تهدید می کند.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا تاکید کرد: کنترل و درمان جهت جلوگیری از عواقب طولانی مدت آن باید بافاصله پس از تشخیص آغاز شود .
وی در خصوص درمان نارسایی زودرس تخمدان، عنوان کرد: درمان با استروژن اصل درمان است و باید درمان هورمونی جهت کاهش علائم کمبود استروژن به بیمار توصیه شود.
این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه شرکت کنندگان در این کنفرانس می‌توانند از امتیاز آموزش مداوم رایگان برخوردار شوند، افزود: پزشکان عمومی، ماماها، متخصصان زنان، بهداشت مادر وکودک، دکتری بهداشت باروری، دکتری ژنتیک انسانی، دکترای ژنتیک مولکولی، فناوری پزشکی و بیولوِژیک تولید مثل گروه های هدف در این کنفرانس علمی- دوره‌ای هستند.
 این کنفرانس علمی، روز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۱۳:۳۰در سالن اجتماعات مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، به آدرس: خیابان شریعتی، نبش خیابان یخچال برگزار خواهد شد.
گفتنی است، کلیه علاقمندان به شرکت در این کنفرانس، می توانند جهت ثبت نام،کسب اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی رزرو ثبت نام با شماره ۲۳۵۱۹ داخلی ۶۰۷، واحد آموزش، تماس حاصل کنند.
كد خبر:40509
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1396/05/28