صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


راهکاری منحصر به فرد برای حفظ سلامتی سالمندان


طبق نتایج یک مطالعه، باغبانی در سنین بالا نه تنها به حفظ تحرک و فعالیت سالمندان کمک می کند، بلکه سلامت روانی و جسمی شان را نیز تقویت می کنند.
معمولا مشکلات مرتبط با افزایش سن همزمان باهم در سنین بالاتر روی می‌دهند. درحالیکه ورزش منظم و مداوم و رژیم غذایی مناسب به عنوان شیوه‌ای برای حفظ سلامت در سنین بالا توصیه می‌شود، محققان به گزینه دیگر حفظ سلامت برای افراد مسن پی برده اند: باغبانی.
 
به گفته محققان، معمولا زنان مسن بیشتر وقت شان را صرف کار‌های تکراری خانه داری نظیر تمیزکاری و پخت و پز می‌کنند، در حالیکه مردان مسن وقت شان را صرف باغبانی و کار‌های تعمیرات می‌کنند که بسیار برای تحریک ذهن موثر هستند.

نیکلاس آدجی، سرپرست تیم تحقیق از موسسه لبینز آلمان، در این باره می‌گوید: «کار‌های روزمره زنان نظیر تمیزکاری و پخت و پز دارای فواید محدودی هستند چراکه تحرک فیزیکی همراه با این کار‌ها نیست، ورزش محسوب نمی‌شوند و محرکی برای ذهن هم نیستند، از اینرو به حفظ سلامت کمک چندانی نمی‌کنند.»

وی در ادامه می‌افزاید: «اما مردان در امور مربوط به خانه به باغبانی و تعمیرات و نگهداری می‌پردازند که از لحاظ جسمی برای سلامت خوب هستند.»
 
كد خبر:41486
منبع خبر:میزان
تاريخ خبر:1396/11/07