صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


حمایت ویژه کمیته‌امداد از مادران باردار و شیرده تحت حمایت


به مناسبت «روز جهانی شیر مادر»

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد به مناسبت «روز جهانی شیر مادر» از خدمات این نهاد به مادران باردار و شیرده تحت حمایت گزارش داد.

به گزارش ایسنا، جعفر رحیمی، مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد با یادآوری اینکه سال گذشته برای نخستین بار فقط به مادران باردار و شیرده دچار «سوءتغذیه» سبد غذایی داده می‌شد اعلام کرد: امسال این رویکرد تغییر کرده است و تمامی مادران باردار و شیرده تحت حمایت از این خدمت بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال دو هزار مادر باردار و شیرده تحت حمایت کمیته امداد از این سبد غذایی به‌طور ماهانه بهره‌مند می‌شوند افزود: اعتبار اختصاص‌یافته به این خدمت در سال جاری دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

رحیمی ارزش ریالی سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده تحت حمایت این نهاد را صد هزار تومان اعلام کرد و گفت: این سبد غذایی شامل پروتئین‌ها، حبوبات و لبنیات است که برحسب موقعیت جغرافیایی منطقه تهیه و در اختیار مددجو قرار می‌گیرد.

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد با اعلام اینکه این سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده ساکن شهر است گفت: مادران روستایی این خدمت را از طریق سایر سازمان‌های حمایتی دریافت می‌کنند اما اگر مادری موفق به دریافت این سبد غذایی نشود، کمیته امداد پرداخت آن را تقبل می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی بابیان اینکه مادران باردار و شیرده تحت حمایت با ارائه معرفی‌نامه از سوی پزشک متخصص از سبد غذایی تا پایان دوره شیردهی بهره‌مند ‌می‌شوند افزود: همچنین با توجه به اینکه تمامی مددجویان این نهاد دارای بیمه درمانی هستند، مادران در طول دوره بارداری و شیردهی در صورت نیاز به دارو می‌توانند از بیمه این نهاد استفاده کنند.

كد خبر:42226
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1397/05/10